Vytvořeno speciálně pro ty, kteří jsou věčně popálení. Tím nemyslím od sluníčka, ale od plotýnky, plechů z trouby, žehličky... Pokud jste jako já šikovnost sama, pak by se vám mohl tento olej přijít vhod. Mně pomáhá, tak proč se nepodělit :)
Rozpis na 100 ml
50 ml olejového macerátu z kopřivy (macerováno v caprylisu)
25 ml konopného oleje
20 ml ricinového oleje
15 kapek EO šalvěj
10 kapek EO levandule
Ze všeho nejdříve budeme potřebovat olejový macerát z kopřivy. Macerujeme nejlépe jeden den zavadlé kopřivy, nať nebo listy. Kopřivu sbíráme před květem. Pokud již kvete, stačí jí seříznout a ona znovu obrazí. Kopřivy vložíme do čisté sklenice, zalijeme caprylisem a necháme při pokojové teplotě v temnu macerovat po dobu cca 6 týdnů. Poté macerát přefiltrujeme a uschováme v chladu a temnu.
Díky vysokému obsahu chlorofylu se macerát zbarví do zelena. Chlorofyl je rozpustný v oleji a mezi jeho vlastnosti patří i to, že příznivě působí na spáleniny.
Konopný olej spolu s ricinovým mají silné regenerační a hojivé účinky. Silné regenerační účinky má i CO2 granátový extrakt, díky čemuž dochází k rychlejší obnově poškozené pokožky. Esenciální oleje kompozici doplňují a umocňují její hojivé a regenerační účinky.
I když vám nepřeji nic špatného, tak pokud se už popálíte, mějte tento olej vždy v zásobě. Výrazně urychlí hojení. Jo a věděli jste, že klasické popáleniny je dobré v první fázi pocukrovat nebo poprášit sodou bicarbonou? Alespoň se o tom zmiňuje Zentrich. Mně osobně se vyplatilo mít v mrazáku hrubou mouku. Ihned po popálení (většinou si spálím prsty nebo ruce) vložím patřičnou část do ledové mouky. Ta ihned odvede horkost z postiženého místa. No a potom už mazat, mazat a mazat.
Jaký máte tip na popáleniny vy? Podělíte se o něj?
Díky za to, že čtete můj blog. Pokud se vám příspěvek líbí, určitě ho sdílejte.
Comments